Szkolenia 5 dniowe I Etap

W sezonie 2019 nie prowadzimy szkoleń 5-cio dniowych.

 

 

Poniższe informacje dotyczą zeszłego sezonu.

KURS PARALOTNIOWY „I Etap+” – SŁOWACJA 2018

Górskie stacjonarne szkolenie dla początkujących z możliwością egzaminu do Licencji Pilota A.

Terminy:

 1. 15-19.08.2018. BRAK MIEJSC!!!

KOSZT
890pln szkolenie, sprzęt paralotniowy, (opcja transportu na miejsce/miejscu – po uzgodnieniu z uczestnikiem)

WYJAZD: poniedziałek 05.30. Mc Donald róg Górczewskiej i Lazurowej Warszawa. Możliwość zabrania  uczestników z innym rejonów Polski po drodze.
Środa 12.00 – początek zajęć i spotkanie przed Tatralandią z osobami będącymi już na miejscu, 5 dni latania. Koniec zajęć Niedziela 15.00.

POWRÓT: powrót do Warszawy około 22.00 piątek.

Informacje Szczegółowe
Prowadzenie szkolenia na Słowacji to dla nas niezwykła przyjemność. Wiemy bowiem, że dajemy Ci najlepszą górską możliwość rozpoczęcia latania i to głównie z powodu wprost bajecznych warunków terenowych. W polskich górach jest tłok i nie dotyczy to tylko szlaków górskich. Szkoły w Polsce zazwyczaj mają do dyspozycji jeden lub dwa stoki, które muszą dzielić z innymi szkołami, a trudne warunki terenowe wymagają często prowadzenia lotu non stop przez radio i obecności drugiego instruktora na podejściu do lądowania w małej przestrzeni z przeszkodami.
Przez kilka pierwszych lat szkoliliśmy w Polsce, ale efektem tego było wiele dni nielotnych i przestoje w szkoleniu (wieje nie z tej strony, a nie ma innego stoku) lub nauka w tłoku i stresie – przy małej ilości miejsc jest zawsze tłok.
W 2000 roku przenieśliśmy się na Słowację dzięki czemu nasi podopieczni mają przywilej korzystania z 6-ciu startowisk na różne kierunki wiatru z ogromnymi lądowiskami na których nie szkoli żadna inna szkoła. To w połączeniu z naszym dużym doświadczeniem jak i najlepszym sprzętem daje nam jak i Tobie praktycznie pewność bezstresowego ukończenia szkolenia podstawowego L/I Etap.
Szkolenie prowadzimy na kilku stokach co zwiększa urozmaicenie i wpływa na wzrost Twoich umiejętności i doświadczenia.
W przerwach w lataniu bądź w dzień nielotny korzystamy z atrakcji Liptova – kąpiel w jeziorze, źródła geotermalne i inne atrakcje niebagatelnie wpływają na atrakcyjność Twojego urlopu jak i możliwość zabrania osób towarzyszących, a nawet całej rodziny – nie będą się nudzić.
W większości przypadków poza szkoleniem podstawowym udaje nam się także rozpocząć loty wysokie – II Etap, a w prawie połowie przypadków umożliwić uczestnikom przeprowadzenie egzaminu na Licencję Pilota.
Korzystamy tu z wyjątkowych warunków terenowych do lotów niskich i wysokich, a jedynym ograniczeniem nie dającym pewności przeprowadzenia obu Etapów za jednym razem są warunki pogodowe znacznie pewniejsze w rejonie południowej Europy.

Cieszymy się że możemy zaoferować Ci wyjątkowe miejsce na pierwsze szkolenie.

Zapraszamy Cię więc na szkolenie na bajkowych stokach przepięknej Słowacji.

STELMACH Licencjonowana Szkoła Paralotniowa - szkolenia paralotniowe I i II Etap, wyjazdy paralotniowe do Chorwacji, Rumunii, Grecji, Izraela, Maroka, Armenii, Hiszpani i na Słowację

Szkolenie szczególnie adresujemy do osób, które:

 • niekoniecznie chcą przejść oba etapy szkolenia za pierwszym razem,
 • chcą zminimalizować koszty szklenia i urlopu (możliwość campingowania),
 • chcą być na szkoleniu będąc jednocześnie z rodzina na urlopie i mogąc zapewnić im atrakcje dodatkowe i spędzić z nimi część czasu

KWATERY: Liptowski Mikulasz – zakwaterowanie dowolne wg uznania (sugerujemy – www.abahouse.sk dom, pokoje 2,3,4-osobowe gdzie zazwyczaj mamy bazę).

Możliwe campingowanie jako forma alternatywna zarówno na campingu oficjalnym jak i bezpłatnym nad jeziorem lub  w innych miejscach co na Słowacji jest legalne. Możemy udostępnić łatwe w rozstawianiu i wygodne namioty Quechua oraz materace z pompką elektryczną.

Transport:  własny, opcjonalnie możemy pomóc w dotarciu i powrocie na Słowację a także udostępnić miejsce w Busie na miejscu

Wyżywienie – we własnym zakresie, śniadania na kwaterach, obiad – lunch na mieście jeśli robimy przerwę w lotach, kolacja – kwatera lub miasto.

STELMACH Licencjonowana Szkoła Paralotniowa - szkolenia paralotniowe I i II Etap, wyjazdy paralotniowe do Chorwacji, Rumunii, Grecji, Izraela, Maroka, Armenii, Hiszpani i na SłowacjęSzkolenie zawiera:

 • sprzęt: paralotnia, uprząż, kask, radio, materiały dydaktyczne,
 • teoria: aerodynamika, meteorologia, przepisy, sprzęt,
 • praktyka: klasyk, prowadzenie, start, sterowanie, lądowanie, samodzielne loty, wystawienie książki lotów

Obowiązkowe:

 • obuwie usztywniające staw skokowy, ubiór na każdą pogodę,
 • rezerwacja – 300pln wpłata bezpośrednio lub na konto – z dopiskiem terminu – reszta wpłacana na miejscu,
 • ubezpieczenie OC i KL od uprawiania sportów podwyższonego ryzyka – sugerujemy wykupienie internetowego pakietu PZU 8pln/dzień

Warunki zdrowotne:
Wszystkie osoby, które chcą nauczyć się latać. Wystarczy przeciętna kondycja i sprawność ruchowa i oświadczenie o dobrym stanie zdrowia.
Badania lekarskie nie są obowiązkowe choć zalecane. Osoby w wieku 16-18 lat muszą uzyskać pisemne pozwolenie rodziców lub opiekunów prawnych

Atrakcje dodatkowe:
Dolina Liptovska i górskie okolice dają wspaniałą okazję do wykorzystania przerw w lataniu. Dodatkowych atrakcji turystycznych nie brakuje:

 • jaskinie,
 • źródła geotermalne komercyjne jak i naturalne bezpłatne,
 • jezioro z wieloma kąpieliskami,
 • górskie szlaki piesze i rowerowe,
 • piękne miasteczka

Warto przemyśleć i polecić – możliwość zabrania rodziny lub znajomych. Gro atrakcji pozwoli im ciekawie spędzić za, gdy ty będziesz bujać w obłokach.

 

Informacje Szczegółowe

Adam Stelmach

608508408