Grecja

GRECJA – 2018

INFORMACJE OGÓLNE
STELMACH Licencjonowana Szkoła Paralotniowa - wyjazdy paralotniowe do Grecji - loty wysokie, żaglowe i termiczneGrecja stale przoduje jako jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie krajów świata. Grecja to nie tylko skaliste wyspy i wybrzeża – ta mniej znana Grecja lądowa to przede wszystkim góry ale bardzo zielone i często porośnięte trawą i oczywiście dosyć dobrze rozwinięta sieć dróg – a to już wszystko do tego by znalazło się tam wiele wspaniałych miejsc paralotniowych. Na dodatek duża ilość jezior, źródeł geotermalnych, pięknych miasteczek, zabytków kultury i historii i bliskość do morza i wspaniałych plaż a nasz wypoczynek będzie poza lataniem różnorodny i na pewno udany. W Grecji nie sposób się nudzić, a pewna stabilna i słoneczna pogoda skazują cię na udany wyjazd lotniczy i świetny wypoczynek.
Cel wyjazdów to głównie loty wysokie dla pilotów rekreacyjnych. Z uwagi na duże przestrzenie i bezpieczne startowiska i lądowiska z powodzeniem miejsce nadaje się do wyjazdu dla pilotów o różnym stopniu wyszkolenia i doświadczenia – nawet tych dużą przerwą od ostatniego wysokiego latania.

TERMINY 2018 

 • 28/29.04 – 08.05 – Grecja/Macedonia/Meteory  – Brak Miejsc!!!
 • 25.05 – 01.06 – Grecja/Albania – ostatnie wolne miejsce
 • 22.09 – 02.10 – Grecja/Macedonia/Meteory
 • 05.10-12.10 – Grecja/Peloponez/Lefkady – 4ry wolne miejsca.
 • 19-27.10. – Grecja/Bułgaria

Przeloty w obie strony: nr 2. 25.05-01.06.     nr.

 1. 28/29.04 – 08.05 – 9 dni lotnych
  Koszt: 1690pln: wyjazd busem powrót Saloniki-WwaModlin, transport 9 dni bus, sprzęt paralotniowy, sprzęt camp. (opcjonalnie), szkolenie lub obsługa instruktorska pilotów rekreacyjnych. Latanie Głównie Grecja rejon Arnisy (Greckie Basano tylko bez tłoku) i Meteorów a po drodze zazwyczaj (1dzień Słowacja, 2 do 3 dni Macedonia lub zamiennie Rumunia w zalezności od pogody.
 2. 25.05.-01.06 – 7 dni lotnych (Cel Albania)
  Koszt: 1790pln: przeloty WwaModlin-Saloniki-WwaModlin, transport 7 dni bus, sprzęt paralotniowy, sprzęt camp. (opcjonalnie), obsługa instruktorska pilotów rekreacyjnych. Latamy głównie Grecja rejon Meteorow, Lefkady + dwa do 3 dni Albania ale w przypadku wiekszego zainteresowania Albanią spędzimy tam 4 do 5 dni.
 3. 22.09 – 02.10. – 9 dni lotnych
  Koszt: 1890pln: wyjazd busem powrót samolotem Saloniki-W-wa Modlin, transport 7 dni bus, sprzęt paralotniowy, sprzęt camp. (opcjonalnie), szkolenie lub obsługa instruktorska.
 4. 05.10.-12.10 – 7 dni lotnych (Cel -Peloponez)
  Koszt: 1790pln: przeloty WwaModlin-Saloniki-WwaModlin, transport 7 dni bus, sprzęt paralotniowy, sprzęt camp. (opcjonalnie), obsługa instruktorska pilotów rekreacyjnych. Latamy Cel to rejon Lefkady i Peloponez. W przypadku innych warunków meteo – Drama, Arnisa i Meteory
 5. 19.10 – 27.10. – 8 dni lotnych
  Koszt: 1690pln: wylot W-wa Modlin-Saloniki a powrót busem transport 9 dni bus, sprzęt paralotniowy, sprzęt camp. (opcjonalnie), szkolenie lub obsługa instruktorska.

KOSZTY DODATKOWE:

 • Kwatery zazwyczaj od 10Euro/noc/osoba lub opcjonalnie campingi (rzadziej preferowane).
 • Ubezpieczenie KL i OC od sportów podwyższonego ryzyka – od 70pln w górę – dla chętnych wykupujemy grupowe.
 • Wyżywienie – we własnym zakresie. Zazwyczaj wieczorkiem gorący posiłek w knajpce.

DO DYSPOZYCJI – w busie na wszelki wypadek znajduje się 8 indywidualnych kompletów campingowych (namiot samorozstawialny i materac pompowany elektrycznie) + dwie kuchenki gazowe z dwoma garnkami i garnek na wodę więc jesteśmy samowystarczalni nawet do campingowania. Naturalne położenie Grecji w ciepłym klimacie i jej turystyczny charakter zachęcają do bliskiego kontaktu z przyrodą, ludzie są zazwyczaj mili, weseli i przychylni, a campingi usytuowane nad wodą.

CO ZABRAĆ:

 • dowód osobisty lub paszport; ubezpieczenie; prawo jazdy; licencję lub książkę pilota,
 • obuwie podwyższone do latania, swój sprzęt jeśli masz prywatny,
 • śpiwór (na wszelki wypadek), kąpielówki, czapka z daszkiem i okulary, klapki,
 • jeden cieplejszy komplet ubrania a reszta to klapki i 8 razy bielizna,
 • mało-przestrzenne czaso-umilacze (książka, harmonijka ustna, karty, …..)

Ze względu na spore rozmiary sprzętu paralotniowego i campingowego który wozimy w busie, rozmiar bagaży podręcznego w samolocie i zazwyczaj dobrą ciepła pogodę bardzo prosimy o zabranie naprawdę minimalnej ilości rzeczy – zazwyczaj nawet ona okazuje się na końcu podróży zbyt duża. Pamiętaj że każdego dnia jesteśmy w zasięgu supermarketu i naprawdę wszystko co ewentualnie zapomnisz zabrać lub okaże się przydatne można dokupić.

Ilość miejsc ograniczona do 8. Koszt może ulec zmianie ze względu na ceny biletów lotniczych. Z uwagi na spore zainteresowanie podajemy aktualną ilość wolnych miejsc.
Zachęcamy do szybkich rezerwacji (400pln/osoba) i do sprawdzenia aktualnej ilości miejsc i kosztu tel. 608 508 408 (preferowany) lub info@latanie.waw.pl przed rezerwacją.

 1. 28/29.04 – 08.05 – brak wolnych miejsc!!!
 2. 25.05 – 01.06 – 1no wolne miejsce!!!
 3. 22.09 – 02.10 – 8 wolnych miejsc
 4. 05.10-12.10 – 4 wolne miejsca
 5. 19-27.10. – 8 wolnych miejsc

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

Termin  25.05-01.06 oraz 05-12.10 – wylot i powrót samolotem. Wylot Wwa-Modlin 09.30 a powrót/wylot z Salonik 7.50 z lądowaniem Wwa-Modlin 09.05. piątek.

Termin 28/29.04-08.05.2018 oraz 22.09-02.10– wyjazd busem sobota 05.30 W-wa róg Górczewskiej i lazurowej McDonald, powrót Saloniki 7.05 z lądowaniem Wwa-Modlin 09.05 wtorek.

Termin 19.10-27.10.2017 – wylot W-wa Modlin 9.30 spotkanie o 07.30. Powrót – zazwyczaj najpóźniej jesteśmy w sobotę rano. W przypadku gdy ostatnie latanie jest na Słowacji w piątek wracamy wieczorem.

LATANIE

Góry Grecji dają praktycznie nieskończoną ilość miejsc paralotniowych i prawie nieskończone scenariusze realizacji naszego latania i wypoczynku. Jakich startowisk użyjemy zależy oczywiście od naszych potrzeb i pogody, a ta zazwyczaj w Grecji jest jak wiemy słoneczna. Zazwyczaj na tygodniowy wyjazd mamy gwarancję minimum 5 dni lotnych, a często zdarza się 7 na 7 i czasem celowo przerywamy latanie by odpocząć i zakosztować innych korzyści wyjazdu.
Grecja odznacza się pewną pogodą i wielością przepięknych miejsc do latania wysokiego, pośredniego lub niskiego do nauki i ćwiczeń technicznych. Szczególną cechą i dodatkowym atutem Grecji są loty z widokiem na morze (czasem z lądowaniem na plaży) i dużą ilością atrakcji dodatkowych – przepiękne plaże i zatoczki, miasteczka, perełki turystyczne jak Meteory, antyczne ruiny/miasta i zaskakująco duża ilość miejsc do kąpieli – jeziora, źródła geotermalne co powoduje że jesteś skazany na UDANY WYJAZD.
Z doświadczenia wiemy, że duża ilość dodatkowych atrakcji i dostępność miłych miejsc do kąpieli automatycznie podnosi walory wyjazdu, podczas którego zarówno miedzy lataniem, w czasie nielotnej pogody lub w okresie zbytniego skwaru w środku dnia jest gdzie odpocząć, schłodzić się i ciekawego zrobić.

Przeważnie skupiamy się na czterech najlepszych rejonach latania.
Arnissa, Okolice Meteorów, zachodnie wybrzeże i okolice wyspy Lefkas i okolice na północ od Tesalonik i Chalkidiki – Drama. Każde z nich daje możliwość latania na każdym etapie wyszkolenia i potrzeb, startowiska są na wszystkie kierunki wiatrów i wysokości od kilkudziesięciu do 1000 metrów przewyższenia co zapewnia że jednego dnia można wykonać loty szkoleniowe, pośrednie i wysokie włącznie z możliwością przelotów. Wiele z nich daje wspaniałe i stabilne warunki żaglowe, a w środku dnia termikę. Często oprócz wspaniałych górskich widoków latamy tuż przy morzu lub dużych górskich jeziorach – widoki są absolutnie bajkowe.
Jeśli dodatkowo uwzględnimy, że niedaleko Tesalonik (1 godzina jazdy) są góry Bułgarii, a w okolicach Arnissy (1,5 godz. jazdy) przejście do Macedonii to ilość miejsc i możliwości latania wystarczyłaby na kilka wyjazdów. Jeśli tylko pogoda lub wasze potrzeby wskażą na jedno, dwu lub nawet 3-dniowy wypad do Macedonii lub Bułgarii to go zrealizujemy.

Przeważnie najwięcej noclegów i dni lotnych 2 do 4 spędzamy w Dramie lub Arnissie gdzie mamy kilka startowisk na różne kierunki i wysokości w zasięgu 45 minut dojazdu. W Arnisie plusem jest hotelik z basenem, jezioro (kwadrans jazdy) a w Dramie bliskość morza i możliwość campingu na dziko. W obu przypadkach  blisko są przepiękne źródła geotermalne (godzina jazdy). To wszystko czyni to miejsca rewelacyjnym do latania, aktywnego i komfortowego wypoczynku.

Wyjazdy do Grecji możemy realizować bardzo Elastycznie zawsze dobierając miejsca idealnie do aktualnych warunkow meteo. Zawsze jednak obieramy sobie cel przewodni, z ktorego rezygnujemy jedynie gdyby latanie tam było niemożliwe lub niebezpieczene i wybieramy inne rejony zapewniające pewność bezpiecznego i radosnego latania.

Dla wyjazdu 25.05-01.06. celem podstawowym jest Albania w wersji podstawoej 3 dni nad morzem lub 5 do 6 dni inne miejsca w głębi kraju

Dla wyjazdu 05-12.10 celem podstawowym jest zacodni Peloponez i po drodze lefkady i okolice Cieśniny Peloponskiej.

Dla wyjazdów 28/29.04-08.05. oraz 22.09-02.10 dodatkowo loty realizowane będą podczas drogi do Grecji zazwyczaj na Słowacji i Macedonii (1 do 3 dni) opcjonalnie Rumunii ale zdecydowaną większość realizujemy w Grecji.

Dla wyjazdu 19-27.10. najwięcej latania w Grecji ale część dni lotnych będzie realizowana w drodze powrotnej do Polski najprawdopodobniej w Bułgarii a przy b dobrej pogodzie także Słowacji (rzadko Rumuni).

W cenie wyjazdu bagaż podręczny 23x30x44 do 10kg + śpiwór w bagażu wspólnym. Większe bagaże dopłata. Możliwość powrotu większego bagażu busem do Polski w późniejszym czasie – do indywidualnego ustalenia.

W przypadku jakichkolwiek pytań służę wyjaśnieniami mailem lub telefonicznie.

Serdecznie zachęcam do wyjazdu i rezerwacji po sprawdzeniu dostępności miejsc.

Do zobaczenia na wspaniałej podróży.

Adam Stelmach