Grecja

GRECJA – 2019

INFORMACJE OGÓLNE
STELMACH Licencjonowana Szkoła Paralotniowa - wyjazdy paralotniowe do Grecji - loty wysokie, żaglowe i termiczneGrecja stale przoduje jako jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie krajów świata. Grecja to nie tylko skaliste wyspy i wybrzeża – ta mniej znana Grecja lądowa to przede wszystkim góry ale bardzo zielone i często porośnięte trawą i oczywiście dosyć dobrze rozwinięta sieć dróg – a to już wszystko do tego by znalazło się tam wiele wspaniałych miejsc paralotniowych. Na dodatek duża ilość jezior, źródeł geotermalnych, pięknych miasteczek, zabytków kultury i historii i bliskość do morza i wspaniałych plaż a nasz wypoczynek będzie poza lataniem różnorodny i na pewno udany. W Grecji nie sposób się nudzić, a pewna stabilna i słoneczna pogoda skazują cię na udany wyjazd lotniczy i świetny wypoczynek. Grecka kuchnia i miejscowy luz dopełniają atmosferę wspaniałego wypoczynku.
Cel wyjazdów to głównie loty wysokie dla pilotów rekreacyjnych. Z uwagi na duże przestrzenie i bezpieczne startowiska i lądowiska z powodzeniem miejsce nadaje się do wyjazdu dla pilotów o różnym stopniu wyszkolenia i doświadczenia – nawet tych dużą przerwą od ostatniego wysokiego latania.

TERMINY 2019 

 • 17.05 – 24.05 – Arnisa/Lefkady/Peloponez ostatnie miejsca
 • 07.06 – 14.06 – Arnisa/Drama – BRAK MIESC!
 • 21.06 – 29.06 – Arnisa/Albania/Czarnogóra – dwa!!! ostatnie miejsca

Ilość miejsc ograniczona. Przy wpłacie rezerwacyjnej 500pln do 18.12.2018 ZNIŻKA 200pln. Przy wpłacie rezerwacji do 25.01.2019 ZNIŻKA 100pln.

 1. 10 – 17.05 – 7 dni lotnych
  Koszt: 2090pln: przeloty WwaModlin-Saloniki-WwaModlin, transport 7 dni bus, sprzęt paralotniowy (100pln), sprzęt camp. indywidualny jako opcja do kwater, doszkolenie lub obsługa instruktorska pilotów rekreacyjnych. Latanie Głównie Grecja rejon Arnisy (Greckie Basano tylko bez tłoku), Lefkady (loty nad Morzem), Peloponez – loty żaglowe i termiczne   w zalezności od pogody w pobliżu wpanialych greckich plaż wybrzeża zachodniego.
 2. 07.06.-14.06 – 7 dni lotnych (Cel Albania)
  Koszt: 1990pln: przeloty WwaModlin-Saloniki-WwaModlin, transport 7 dni bus, sprzęt paralotniowy (100pln), sprzęt camp. (opcjonalnie), obsługa instruktorska pilotów rekreacyjnych. Latamy głównie Grecja północna rejon Arnisy (Greckie Bassano) oraz Dramy czyli coś jeszcze lepszego do Arnissy. Poza wspaniałymi walorami paralotniowymi mnóstwo atrakcji – Morze i wspaniałe plaże, jeziora, źródła geotermalne, tanie i pyszne jedzenie i wyluzowani miejscowi.
 3. 21.06 – 29.06. – 8 dni lotnych
  Koszt: 2190pln: przeloty WwaModlin-Saloniki-Podgorica-W-wa Okęcie, transport 8 dni bus, sprzęt paralotniowy (100pln dopłaty), sprzęt campingowy, doszkolenie lub obsługa instruktorska. Dwa dni lotne w Arnisie, trzy dni Lotne w Albanii, trzy dni lotne w Czarnogórze. Wspaniała paralotniowa podróż przez trzy kraje Bałkańskich Gór mieniących się w tafli jezior, w falach Adriatyku, w dzwiękach Bałkańskiej muzyki i zapachu południowego jedzenia.

KOSZTY DODATKOWE:

 • Kwatery zazwyczaj od 10Euro/noc/osoba lub opcjonalnie campingi (rzadziej preferowane).
 • Ubezpieczenie KL i OC od sportów podwyższonego ryzyka – od 70pln w górę – dla chętnych wykupujemy grupowe.
 • Wyżywienie – we własnym zakresie. Zazwyczaj wieczorkiem gorący posiłek w knajpce.

DO DYSPOZYCJI – w busie na wszelki wypadek znajduje się 8 indywidualnych kompletów campingowych (namiot samorozstawialny i materac pompowany elektrycznie) + dwie kuchenki gazowe z dwoma garnkami i garnek na wodę więc jesteśmy samowystarczalni nawet do campingowania. Naturalne położenie Grecji w ciepłym klimacie i jej turystyczny charakter zachęcają do bliskiego kontaktu z przyrodą, ludzie są zazwyczaj mili, weseli i przychylni, a campingi usytuowane nad wodą. Du zo jest miejsc dzikich dostosowanych do Campingowania na łonie natury.

CO ZABRAĆ:

 • dowód osobisty lub paszport; ubezpieczenie; prawo jazdy; licencję lub książkę pilota,
 • obuwie podwyższone do latania, swój sprzęt jeśli masz prywatny,
 • śpiwór (na wszelki wypadek), kąpielówki, czapka z daszkiem i okulary, klapki,
 • jeden cieplejszy komplet ubrania a reszta to klapki i 8 razy bielizna,
 • mało-przestrzenne czaso-umilacze (książka, harmonijka ustna, karty, …..)

Ze względu na spore rozmiary sprzętu paralotniowego i campingowego, który wozimy w busie, rozmiar bagaży podręcznego w samolocie i zazwyczaj dobrą ciepła pogodę bardzo prosimy o zabranie naprawdę minimalnej ilości rzeczy – zazwyczaj nawet ona okazuje się na końcu podróży zbyt duża. Pamiętaj że każdego dnia jesteśmy w zasięgu supermarketu i naprawdę wszystko co ewentualnie zapomnisz zabrać lub okaże się przydatne można dokupić. Twój bagaż podręczny to 40 litrów 20x30x40cm. W cenie wyjazdu także bagaż 24x40x55 do 10kg – może to być sama paralotnia lub też 20kg bagażu głównego w jedną stronę dla pilotów chcących zabrać swój sprzęt.

Ilość miejsc ograniczona do 8. Koszt może ulec zmianie ze względu na ceny biletów lotniczych. Z uwagi na spore zainteresowanie podajemy aktualną ilość wolnych miejsc.
Zachęcamy do szybkich rezerwacji (400pln/osoba) i do sprawdzenia aktualnej ilości miejsc i kosztu tel. 608 508 408 (preferowany) lub info@latanie.waw.pl przed rezerwacją.

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

Termin  10.05-17.06 oraz 07-14.06 – wylot i powrót samolotem. Wylot Wwa-Modlin 09.30 (spotkanie 07.30 rano) a powrót z lądowaniem Wwa-Modlin 09.05. piątek.

Termin 07/06.-14.07.– j.w.

Termin 21.10-29.10.2017 – wylot W-wa Modlin 9.30 spotkanie o 07.30. Przylot Wwa okęcie 10.30 z Podgoricy. Możliwość zamówienia ladowania w Katowicach o 15.20 z Podgoricy. Dodatkowa możliwość przedlużenia urlopu i przygody o dwa dni na Bałkanach gł. Bośni i Chercegowinie i przyjazdu do Polski Busem. Po trasie odwiedzimy Bośniackie Piramidy, Sarajewo i jedno z najlepszych miejsc paralotniowych w Bośni Panine. Przybliżony powrót do Polski Busem – rejon Katowić około północy w niedzielę – Wwa około 04.00 nad ranem.

LATANIE

Góry Grecji dają praktycznie nieskończoną ilość miejsc paralotniowych i prawie nieskończone scenariusze realizacji naszego latania i wypoczynku. Jakich startowisk użyjemy zależy oczywiście od naszych potrzeb i pogody, a ta zazwyczaj w Grecji jest jak wiemy słoneczna. Zazwyczaj na tygodniowy wyjazd mamy gwarancję minimum 5 dni lotnych, a często zdarza się 7 na 7 i czasem celowo przerywamy latanie by odpocząć i zakosztować innych korzyści wyjazdu.
Grecja odznacza się pewną pogodą i wielością przepięknych miejsc do latania wysokiego, pośredniego lub niskiego do nauki i ćwiczeń technicznych. Szczególną cechą i dodatkowym atutem Grecji są loty z widokiem na morze (czasem z lądowaniem na plaży) i dużą ilością atrakcji dodatkowych – przepiękne plaże i zatoczki, miasteczka, perełki turystyczne jak Meteory, antyczne ruiny/miasta i zaskakująco duża ilość miejsc do kąpieli – jeziora, źródła geotermalne co powoduje że jesteś skazany na UDANY WYJAZD.
Z doświadczenia wiemy, że duża ilość dodatkowych atrakcji i dostępność miłych miejsc do kąpieli automatycznie podnosi walory wyjazdu, podczas którego zarówno miedzy lataniem, w czasie nielotnej pogody lub w okresie zbytniego skwaru w środku dnia jest gdzie odpocząć, schłodzić się i ciekawego zrobić.

Przeważnie skupiamy się na czterech najlepszych rejonach latania.
Arnissa, Okolice Meteorów, zachodnie wybrzeże i okolice wyspy Lefkas i okolice na północ od Tesalonik i Chalkidiki – Drama. Każde z nich daje możliwość latania na każdym etapie wyszkolenia i potrzeb, startowiska są na wszystkie kierunki wiatrów i wysokości od kilkudziesięciu do 1000 metrów przewyższenia co zapewnia że jednego dnia można wykonać loty szkoleniowe, pośrednie i wysokie włącznie z możliwością przelotów. Wiele z nich daje wspaniałe i stabilne warunki żaglowe, a w środku dnia termikę. Często oprócz wspaniałych górskich widoków latamy tuż przy morzu lub dużych górskich jeziorach – widoki są absolutnie bajkowe.
Jeśli dodatkowo uwzględnimy, że niedaleko Tesalonik (1 godzina jazdy) są góry Bułgarii, a w okolicach Arnissy (1,5 godz. jazdy) przejście do Macedonii to ilość miejsc i możliwości latania wystarczyłaby na kilka wyjazdów. Jeśli tylko pogoda lub wasze potrzeby wskażą na jedno, dwu lub nawet 3-dniowy wypad do Macedonii lub Bułgarii to go zrealizujemy.

Przeważnie najwięcej noclegów i dni lotnych 2 do 4 spędzamy w Dramie lub Arnissie gdzie mamy kilka startowisk na różne kierunki i wysokości w zasięgu 45 minut dojazdu. W Arnisie plusem jest hotelik z basenem, jezioro (kwadrans jazdy) a w Dramie bliskość morza i możliwość campingu na dziko. W obu przypadkach  blisko są przepiękne źródła geotermalne (godzina jazdy). To wszystko czyni to miejsca rewelacyjnym do latania, aktywnego i komfortowego wypoczynku.

Wyjazdy do Grecji możemy realizować bardzo Elastycznie zawsze dobierając miejsca idealnie do aktualnych warunkow meteo. Zawsze jednak obieramy sobie cel przewodni, z ktorego rezygnujemy jedynie gdyby latanie tam było niemożliwe lub niebezpieczene i wybieramy inne rejony zapewniające pewność bezpiecznego i radosnego latania.

Dla wyjazdu 10-17.05 celem podstawowym jest zacodni Peloponez i po drodze lefkady i okolice Cieśniny Peloponskiej.

Dla wyjazdu 20.06-29.06. celem podstawowym jest Albania w wersji podstawowej 3 dni nad morzem lub 5 do 6 dni inne miejsca w głębi kraju.

Dla wyjazdów 7.06-14.06 są dwa centra paralotniowe o największym potencjale paralotniowym w Grecji czyli Arnisa i Drama – to wyjazd gdzie namniej czasu spędzamy w podróży i mamy najwięcej relaksu i odpoczynku.

W cenie wyjazdu bagaż podręczny 23x30x40 do 10kg oraz 24x40x55cm do 10kg na paralotnię lub zamiennie bagaż główny 20kg w jedną stronę. Większe bagaże lub bagaż główny 20 kg w jedną storonę dopłata. Możliwość wypożyczenia uprzęży z zapasem i kasu w cenie wyjazdu.

W przypadku jakichkolwiek pytań służę wyjaśnieniami mailem lub telefonicznie.

Serdecznie zachęcam do wyjazdu i rezerwacji po sprawdzeniu dostępności miejsc.

Do zobaczenia na wspaniałej podróży.

Adam Stelmach