Hiszpania

HISZPANIA

W sezonie 2017 – wyjazdów do Hiszpanii nie ma z uwagi na o wiele lepsze warunki do latania na Bałkanach – Grecja/Macedonia/Bulgaria

Poniżej informacje o sezonie 2016

TERMIN 16.04 – 23.04.2016 – 7 dni lotnych sobota-sobota/niedziela
Koszt: 1890pln: przeloty z W-wy Okęcie – Alicante – Warszawa Okęcie, transport 7 dni bus, sprzęt paralotniowy, szkolenie lub obsługa instruktorska. Osoby towarzyszące 200pln zniżki.
Możliwe promocje – FIRST i LAST MINUTE – dzwoń 608 508 408.

CEL:
Wyjazd rekreacyjny. Jak najwięcej latania w bezpiecznych warunkach. Hiszpanię odwiedzamy stale od wielu lat. Jej zaletą jest suchy słoneczny klimat i zazwyczaj niezbyt silne wiatry co sprzyja lataniu – no i Hiszpania to góry, góry, góry.
Rejon – celem tym razem jest Piedrahita na zachód od Madrytu jako jedna z najbardziej znanych miejsc do latania w Hiszpanii. Jest tam kilka startowisk z różnymi wystawami kierunku wiatru i na różnych wysokościach. Raczej duże lądowiska.
Najprawdopodobniej dwa dni polatamy w okolicy Alicante – żagle nad Adriatykiem w Santa Poli oraz loty wyższe na Palomaret będą pewnie dobrym początkiem wyjazdu i najłatwiejszym logistycznie sposobem na ostatni dzień – sobotę gdzie późnym wieczorem wylatujemy do Warszawy.
Nie wykluczamy zmiany miejsca docelowego na przedgórze Pirenejów na północ od Barcelony lub też wypadu na południe w okolice Malagi jeśli prognozy pogody wskażą je jako o wiele lepsze lotniczo.

KOSZTY DODATKOWE:

  • Kwatery zazwyczaj od 10Euro/noc/osoba rezerwowane na bieżąco w zależności od pogody i realizacji wyjazdu oczywiście po uwzględnieniu możliwości i potrzeb uczestników.
  • Ubezpieczenie KL i OC od sportów podwyższonego ryzyka – od 70pln w górę – dla chętnych wykupujemy grupowe.

Co zabrać by zmieścić się w małym bagażu podróżnym:

  • dowód osobisty lub paszport; ubezpieczenie; prawo jazdy; licencję lub książkę pilota,
  • obuwie podwyższone do latania, swój sprzęt jeśli masz prywatny,
  • MAŁY śpiwór 15x20cm kompresyjny (na wszelki wypadek), kąpielówki, czapka z daszkiem i okulary, klapki, MINI kosmetyczka w miękkiej saszetce,
  • jeden cieplejszy komplet ubrania na chłodniejsze wieczory i wyższe wysokości lotu który zalecamy ubrać na siebie wylatując z Polski, a reszta to klapki i 7 razy bielizna,
  • mało-przestrzenne czaso-umilacze (książka, harmonijka ustna, karty, ) aparat kieszonkowy

Ze względu na spore rozmiary sprzętu paralotniowego i niezbyt duży bagażnik w wynajmowanym busie, rozmiar bagaży podręcznego w samolocie, zazwyczaj dobrą ciepła i słoneczną pogodę – bardzo prosimy o zabranie naprawdę minimalnej ilości rzeczy – zazwyczaj nawet ona okazuje się na końcu podróży zbyt duża. Pamiętaj że każdego dnia jesteśmy w zasięgu supermarketu i naprawdę wszystko co ewentualnie zapomnisz zabrać lub okaże się przydatne można dokupić.

Ilość miejsc ograniczona do 8. Koszt może ulec zmianie ze względu na ceny biletów lotniczych. Z uwagi na spore zainteresowanie podajemy aktualną ilość wolnych miejsc.
Zachęcamy do szybkich rezerwacji (400pln/osoba) i do sprawdzenia aktualnej ilości miejsc i kosztu tel. 608 508 408 (preferowany) lub info@latanie.waw.pl przed rezerwacją.

16.04 – 23.04 –  są jeszcze 4 wolne miejsca

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

WYLOT – godz. 18.40 – sobota wieczór
Spotykamy się w sobotę o 17.00 na lotnisku W-wa Okęcie. Możliwość wspólnego wyjazdu na lotnisko ze Starych Babic nawet z możliwością noclegu dla osób spoza Warszawy.
W cenie wyjazdu bagaż podręczny 23x34x43 (sugerujemy miekką torbę lub plecak) do 10kg oraz przewóz sprzętu paralotniowego szkoły.
Lądujemy w Alicante o 22.15 i z lotniska bierzemy auto/busa. Pierwszą noc zazwyczaj spędzamy w okolicy by następnego dnia polatać w okolicy Alicante.

LATANIE

Pierwszy dzień to loty w okolicy Alicante – są trzy startowiska na różne kierunki wiatru więc zazwyczaj zawsze znajdziemy miejsce do latania (poza wiatrami pół-wschód).
Kolejne 5 dni raczej spędzimy w rejonie Piedrachity o ile pogoda lub jakieś szczególne tłumy paralotniarzy nie zniechęcą nas do tego miejsca.
Opcjonalnie mamy też znany nam dobrze rejon przedgórza Pirenejów na zachód od Barcelony lub Malagi na południe.
Ostatni dzień to pewnie znów loty w okolicy Alicante przed wylotem do Polski.
Zanosi się na 7 pełnych dni lotniczych.

POWRÓT – samolotem z Alicante godz. 22.45 z lądowaniem w W-wa Okęcie o 02.00. w nocy już w niedzielę.
W cenie wyjazdu bagaż podręczny 23x34x43 do 10kg. Większe bagaże dopłata. Możliwość powrotu większego bagażu busem do Polski w późniejszym czasie – do indywidualnego ustalenia.

KWATERY – zazwyczaj w Hiszpanii korzystamy z różnego rodzaju kwater dostępnych przez system Booking.com lub podobne. Mogą to być apartamenty, hostele, hoteliki lub bungalowy. Należy być gotowym na ceny od 10 do 20 Euro/osoba.

WYŻYWIENIE – we własnym zakresie. Śniadanie czasami w cenie kwater choć czasami po odwiedzinach w sklepie. W trakcie dnia „coś na ząb” czyli suchy prowiant lub owoce na stok lub zwiedzanie przy nielotnej pogodzie. Gorące posiłki raczej wieczorem w knajpce lub własnoręcznie na kwaterze jeśli będzie z dostępem do kuchni.

W przypadku jakichkolwiek pytań służę wyjaśnieniami mailem lub telefonicznie.

Serdecznie zachęcam do wyjazdu i rezerwacji po sprawdzeniu dostępności miejsc.

Do zobaczenia na wspaniałej podróży.

Adam Stelmach