Izrael

IZRAEL 2019

TERMINY  – 7 dni lotnych sobota-sobota:

 • 25.02-03.03.- koszt 2190pln – 1 ostatnie miejsce-!!!
 • 21-29.04. – koszt 2190pln –brak miejsc – pełna rezer.
 • 04.11-11.11. – koszt 2190pln – brak wolnych – 100%rez.
 • 25.11.-02.12. – koszt 2090pln – 8 wolnych miejsc

Koszt zawiera: przeloty: Lublin-Tel Awiv-Lublin, transport 7 dni bus, sprzęt paralotniowy, szkolenie lub obsługa instruktorska.
Osoby towarzyszące 200pln zniżki.
Możliwe promocje – FIRST i LAST MINUTE – dzwoń 608 508 408.

 

CEL:
Wyjazd rekreacyjny. Jak najwięcej latania w bezpiecznych warunkach terenowych pogodowych i nie tylko.

DLACZEGO IZRAEL?
IZRAEL odwiedzamy stale od 2011 roku. Współczesny IZRAEL jest przeciwieństwem tego o czym pisze o nim prasa. To jedno z najbezpieczniejszych dla turystów miejsc na świecie, a w obecnych czasach o wiele bezpieczniejsze niż wiele Europejskich miast i regionów gdzie roi się od przyjezdnych arabów. Izraelczycy przez 70 lat wypracowali szereg sposobów na bezpieczeństwo zewnętrzne i wewnętrzne Państwa.
Można w nim absolutnie bezpiecznie i swobodnie podróżować w odróżnieniu od Egiptu gdzie turyści mogą przemieszczać się tylko w wojskowych konwojach lub tylko w obrębie zamkniętych resortów hotelowych. Dodatkowo w Izraelu można rozbijać namioty gdziekolwiek chcesz bo jest to przywilej każdego wynikający z kultury i historii tego kraju.
Izrael kojarzy się z pustynią i kamieniami ale mało kto wie ze jego północna część jest zielonym ogrodem z polami, lasami i pastwiskami co wraz z raczej pagórkowatym i górzystym terenem zachęca do uprawiania paralotniarstwa – jedna z najlepszych firm paralotniowych świata to Izraelskie APCO.
Położenie geograficzne Izraela i specyfika terenu zapewnia niezwykle stabilną suchą i słoneczna pogodę ze stałymi i słabymi wiatami co czyni każdy wyjazd paralotniowy niezwykle udany.
IZRAEL to ziemia i historia, która mocno zasadza się w początkach opisanej przez człowieka Historii Świata. Można by rzec że jest jej kolebką i jednym z najbardziej wpływowych na wydarzenia i historię świata miejsc na ziemi. Ilość niezwykle ciekawych, ważnych i znanych nam miejsc jest chyba najwyższa na ziemi w szczególności zważywszy na ich gęste położenie na małej przestrzeni tego maleńkiego kraju.
Dlatego też wyjazd zazwyczaj dzielimy na 5 dni latania i 2 dni zwiedzania dla wyjazdów tygodniowych i 5 dni latania + 4 do 5 dni zwiedzania dla dłuższych.

KOSZTY DODATKOWE:

 • Kwatery zazwyczaj od 20Euro/noc/osoba rezerwowane na bieżąco w zależności od pogody i realizacji wyjazdu oczywiście po uwzględnieniu możliwości i potrzeb uczestników,
 • Ubezpieczenie KL i OC od sportów podwyższonego ryzyka 10pln/dzień wyjazdu,
 • Możliwość bezpłatnego campingowania w opcji użycia sprzętu camp naszej szkoły.

Co zabrać by zmieścić się w małym bagażu podróżnym:

 • paszport; ubezpieczenie; prawo jazdy; licencję lub książkę pilota,
 • obuwie podwyższone do latania, swój sprzęt jeśli masz prywatny ,
 • MAŁY śpiwór 15x20cm kompresyjny (na wszelki wypadek), kąpielówki, czapka z daszkiem i okulary, klapki, MINI kosmetyczka w miękkiej saszetce,
 • jeden cieplejszy komplet ubrania na chłodniejsze wieczory i wyższe wysokości lotu który zalecamy ubrać na siebie wylatując z Polski, a reszta to klapki i 7 razy bielizna,
 • mało-przestrzenne czaso-umilacze (książka, harmonijka ustna, karty, ) aparat kieszonkowy

Ze względu na spore rozmiary sprzętu paralotniowego i niezbyt duży bagażnik w wynajmowanym busie, rozmiar bagaży podręcznego w samolocie, zazwyczaj dobrą ciepła i słoneczną pogodę, bardzo prosimy o zabranie naprawdę minimalnej ilości rzeczy – zazwyczaj nawet ona okazuje się na końcu podróży zbyt duża. Pamiętaj że każdego dnia jesteśmy w zasięgu supermarketu i naprawdę wszystko co ewentualnie zapomnisz zabrać lub okaże się przydatne można dokupić.

Ilość miejsc ograniczona do 8. Koszt może ulec zmianie ze względu na ceny biletów lotniczych. Z uwagi na spore zainteresowanie podajemy aktualną ilość wolnych miejsc.
Zachęcamy do szybkich rezerwacji (400pln/osoba) i do sprawdzenia aktualnej ilości miejsc i kosztu tel. 608 508 408 (preferowany) lub info@latanie.waw.pl przed rezerwacją.

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

Termin 25-03.03.2019 – niedziela-niedziela

Wylot W-wa Modlin 15.00 -Eilat/Ovda. Powrót TelAwiw 18.55. W-wa 23.55.

W cenie wyjazdu bagaż pokładowy do 10kg 40x30x24cm oraz paralotnia na pokład w objętości 50x40x24 Bagaż na uprząż należy wykupić dodatkowo.

LATANIE
Pięć dni latania w rejonie Galilei. Są dwa miejsca które odwiedzamy najczęściej i które cechują się najbezpieczniejszym terenem i wystawą na najczęstsze wiatry – zachodni Mevohama lub wschodni Sarona. Dodatkowo dwa miejsca ciut trudniejsze Tabor wiatr zachodni i Gilboa na północno-wschodni.
Rzadziej występują wiatry południowe – tu najlepszy jest Karmel.
Wszystkie miejsca są bardzo malowniczo położone i dają możliwość lotów żaglowych i częściowo termicznych. Zazwyczaj położone blisko Jeziora galilejskiego gdzie można się schłodzić miedzy lotami lub zakończyć dzień latania kąpielom o zachodzie słońca.
Czasami gdy wiatr nie pozwala jedziemy na zwiedzanie – okolica jeziora Galilejskiego kipi od ciekawych miejsc zarówno pod względem Historycznym (przeważnie kojarzonym z działalnością Najbardziej znanego nam Izraelity – Jezusa) jak i krajobrazowym – wiele parków krajobrazowych i narodowych.
UWAGA – Izrael to jedyne miejsce na ziemi gdzie startowisko znajduje się nad poziomem morza, a lądowisko znajduje się na wysokości 200 metrów poniżej poziomu morza.
Z uwagi na stabilną pogodę i bezpieczne lądowiska Izrael nadaje się na realizację II Etapu szkolenia i często realizujemy tam egzaminy do uprawnień.

ZWIEDZANIE:
W trakcie 5 dni latania udaje nam się sporo zwiedzić w Galilei. Najważniejsze i najbardziej spektakularne są jednak dwa dni poświęcone tylko na zwiedzanie.
Jeden poświęcamy na rejon Morza Martwego i jego niezwykłe miejsca jak kaniony, góry soli, zniszczone miasta Sodomy i Gomory i Twierdzę Masada. Oczywiście kropką nad i jest pływanie brzuchem do góry w najbardziej zasolonym, najbardziej martwym i najniżej położonym zbiorniku świata.
Drugi dzień to Jerozolima – święte miejsce dla 3 monoteistycznych religii świata w której można dziś zwiedzać nie tylko miejsca czysto religijne ale też wiele wykopalisk pokazujących ponad 3 tysięczną historię miasta które zalicza się do najstarszych i stale zamieszkanych miast świata.

POWRÓT – samolotem z Tel Aviw 22.10 godz. z lądowaniem w Lublinie 00.55. Powrót busem do W-wy ok 03.00 nad ranem. W cenie wyjazdu bagaż podręczny 23x34x43 do 10kg. Większe bagaże dopłata. Możliwość powrotu większego bagażu busem do Polski w późniejszym czasie – do indywidualnego ustalenia.

KWATERY – zazwyczaj w Izraelu korzystamy z niezwykle miłego w tych warunkach pogodowych przywileju campingowania co też nie zwiększa nam kosztów wyjazdu. Zazwyczaj miejsca noclegowe są nad jeziorem Galilejskim lub Morzem Martwym co dodatkowo zachęca wszystkich na tego typu noclegowanie. Dla osób preferujących standardowe sposoby na noclegi mamy różnego rodzaju kwatery dostępnych przez system Booking.com lub podobne. Mogą to być apartamenty, hostele, hoteliki lub bungalowy. Należy być gotowym na ceny od 20 Euro/osoba.

WYŻYWIENIE – we własnym zakresie. Śniadanie rano sami a campingu lub kwaterach. W trakcie dnia „coś na ząb” czyli owoce i pita z Humusem lub pastami warzywnymi. Gorące posiłki raczej wieczorem w knajpce lub na Campingu pod niebem usianym gwiazdami.

W przypadku jakichkolwiek pytań służę wyjaśnieniami mailem lub telefonicznie.

Serdecznie zachęcam do wyjazdu i rezerwacji po sprawdzeniu dostępności miejsc.

Do zobaczenia na wspaniałej podróży.

Adam Stelmach