Paralotniarstwo

Paralotnia jak sama nazwa wskazuje powstała jako ewolucja w konstrukcjach lotniczych i jest wynikiem połączenia najlepszych cech szybowania w powietrzu lotnią bądź szybowcem z lekkością, stabilnością i bezpieczeństwem opadania na spadochronie. Nie chcemy się tu rozpisywać na tematy mało istotne czyli – kiedy paralotniarstwo powstało, gdzie, kto i jak  dokładnie ewoluowało. Ważniejsze jest co może nam dać.

STELMACH Licencjonowana Szkoła Paralotniowa - organizujemy szkolenia paralotniowe oraz wyjazdy paralotniowe

Pewnie myślisz że to bardzo trudne, niebezpieczne, drogie i w ogóle dla wybrańców!

A co powiesz na to:

  • pierwsze samodzielne loty możesz wykonać pierwszego dnia szkolenia w górach,
  • w czasie szkolenia I Etap „L” wykonasz min. kilkanaście samodzielnych lotów,
  • w czasie drugiego szkolenia II Etap „A” twoje pojedyncze loty mogą trwać już ponad godzinę
  • na najbliższe szkolenie A organizowane przez naszą szkołę we Włoszech jedzie Pan Zygmunt lat 69 i Pan Andrzej lat 71 – są naszymi wychowankami i posiadają już wielogodzinny nalot.

UWAŻAJ – TWÓJ DZIADEK MOŻE BYĆ PIERWSZY!!!

STELMACH Licencjonowana Szkoła Paralotniowa - profesjonalna kadra instruktorska Adam Stelmach instruktor paralotniarstwaParalotniarstwo to najłatwiejszy i najbezpieczniejszy sposób na spełnienie marzeń o swobodnym lataniu. Ze względu na niskie koszty sprzętu, bezpieczeństwo i stabilność lotu i małe wymagania terenowe jest dostępne dla każdego i nie wymaga żadnego przygotowania fizycznego by zacząć latać.
Czy wiesz, że ilość pilotów paralotniowych jest większa od wszystkich pilotów samolotowych, śmigłowcowych, lotniowych, balonowych itp razem wziętych. Ty też możesz być pilotem.

Wymagania
Najważniejsze są chęci. Potrzebujemy także podwyższonych butów usztywniających staw skokowy i ubezpieczenie KL/NW i OC od uprawiania paralotniarstwa. No i zaczynamy. Badania medyczne nie są potrzebne do rozpoczęcia szkolenia choć zalecamy jeśli ktoś ma problemy zdrowotne szczególnie neurologiczne i ortopedyczne.

Jak się zapisać?
Na stronie www.latanie.waw.pl znajdziesz wszelkie niezbędne informacje jak, gdzie, kiedy i za ile. Na życzenie wyślemy Ci informacje szczegółowe. Jeśli wybierzesz już termin możesz wypełnić ankietę i przesłać nam mailem. Po wpłacie raty rezerwacyjnej 400pln Twoje miejsce jest zarezerwowane. To wszystko możemy też zrobić spotykając się w naszym punkcie info Stare Babice, ul. Zielony Zaułek 14 tuż pod Warszawą.

Szkolenie Podstawowe „L” I Etap
Szkolenie podstawowe to nauka techniki startu, lotu i lądowania. Wykonujemy dużo lotów w najbezpieczniejszych warunkach i na najbezpieczniejszym sprzęcie na wysokości od kilku do kilkudziesięciu metrów. Loty zazwyczaj nie trwają dłużej niż minutę.
Jeśli jesteś zapracowany możesz zrobić je w trybie weekendowy. Cztery intensywne dni szkolenia praktycznego i teoretycznego w czasie których wykonasz średnio kilkanaście lotów jest wystarczające by zdecydować się na urlop i wyjazd na latanie wysokie.
Jedną z innych możliwości przeprowadzenia szkolenia I Etapu to 5-dniowe szkolenie stacjonarne w górach lub za wyciągarką na nizinie. W naszej ofercie odchodzimy od tego rozwiązania skłaniając się do tego by nie dzielić szkolenia I i II Etapu lecz w naturalny sposób je łączyć pozwalając Ci na efektywniejszą naukę.
Jeśli jednak możesz na latanie przeznaczyć urlop, proponujemy Ci wyjazd 8-dniowy, na którym nie tylko zrealizujesz loty niskie ale też wejdziesz w drugi Etap szkolenia – loty wysokie. Przy dobrej pogodzie wyjazd ten często kończy się lotami egzaminacyjnymi do uprawnień na pilota paralotni.

Szkolenie Zaawansowane A – II etap szkolenia
Szkolenie A to loty wysokie, zaawansowane manewry w powietrzu i wykonywanie lotów w bardziej wymagających warunkach pogodowo-terenowych. Tu lotów zazwyczaj jest mniej ale pojedyncze loty mogą trwać nawet kilka godzin. Wysokość lotów to zazwyczaj kilkaset metrów. Uczymy się wykorzystywać termiczne prądy wstępujące i żaglowe wiatry przy stokowe by wydłużyć lot w czasie i zwiększyć jego wysokość. Latanie na tym poziomie jest także proste i dostępne dla każdego. Musisz jednak sam ocenić, jak się czujesz na większych wysokościach i w termicznym powietrzu. Część lotów możesz odbyć z instruktorem w tandemie.

Co później?
Jak widać na przykładzie Zygmunta i Andrzeja paralotniarstwo można uprawiać nawet na emeryturze. Latanie może się stać więc dla Ciebie pasją na wiele lat. Już w trakcie szkolenia z lotów wysokich możesz zdać egzamin na licencję pilota. Możesz wtedy zgodnie z prawem samodzielnie latać. Zazwyczaj jednak lata się w grupie więc zapraszamy na wjazdy rekreacyjne. Jeśli chodzi o sprzęt najlepiej nabyć go po szkoleniu lotów wyższych II Etap bo wtedy Twe wybory będą bardziej świadome. Często jednak wiele osób nie decyduje się na własny sprzęt ponieważ mogą na wyjazdach korzystać ze sprzętu naszej szkoły.

Serdecznie Zapraszamy do zabawy w Trzecim Wymiarze!