Szkolenia 7 dniowe II Etap

W sezonie 2019 nie prowadzimy szkoleń 7dmio dniowych.

 

 

Poniższe informacje dotyczą zeszłego sezonu.

W ramach I i II Etapu szkolenia paralotniowego oferujemy Państwu wyjątkowe przedłużone szkolenie typu Podróż przez Bałkany.


 GRECJA z niespodzianką- 2018

INFORMACJE OGÓLNE
STELMACH Licencjonowana Szkoła Paralotniowa - szkolenia paralotniowe II EtapGrecja stale przoduje jako jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie krajów świata. Grecja to nie tylko skaliste wyspy i wybrzeża – ta mniej znana Grecja lądowa to przede wszystkim góry ale bardzo zielone i często porośnięte trawą oraz oczywiście dosyć dobrze rozwiniętą sieć dróg – a to już wszystko co potrzeba by znalazło się tam wiele wspaniałych miejsc paralotniowych. Na dodatek duża ilość jezior, źródeł geotermalnych, pięknych miasteczek, zabytków kultury i historii, a nasz wypoczynek będzie poza lataniem różnorodny i na pewno udany. W Grecji nie sposób się nudzić, a pewna stabilna i słoneczna pogoda skazują Cię na udany wyjazd lotniczy i świetny wypoczynek.
Cel wyjazdów to głównie loty wysokie dla pilotów rekreacyjnych. Z uwagi na duże przestrzenie i bezpieczne startowiska oraz lądowiska i wydłużony termin wyjazdu z powodzeniem nadaje się do przeprowadzenia II Etapu szkolenia „A” czyli loty wysokie do egzaminu na licenecję jak też na I Etap Szkolenia a więc pełnego szkolenia. Uczestnicy zaczynający od ZERA powinni być jednak przynajmniej po zajęciach wstępnych przygotowawczych do latania przeprowadzanych w Starych Babicach. Informacje szczegółowe o wymaganiach -608508408.

A co znaczy Grecja z Niespodzianką. Oba terminy to wyjątkowe szkolenia typu podróż. W pierwszym zaczynamy w Polsce busem a kończymy w Salonikach powrotem samolotem – w drugim odwrotnie. Większość dni spędzamy w Grecji (zazwyczaj 4-5 czasem nawet więcej) ale zawsze staramy się polatać też po drodze a możliwości jest dużo ponieważ góry Słowacji, Rumunii, Macedonii czy Bułgarii są równie piękne i znamy je doskonale. Dzięki temu wyjazd staje się dodatkowo ciekawy a trasa Polska-Grecja podzielona na kilka mało męczących etapów.

TERMINY 2018:

 1. 28/29.04-08.05 – 9 dni lotnych!!! niedziela- wtorek
  Koszt: 1790pln: wyjazd Busem z W-wa do Grecji i powrót Ateny-Warszawa-Modlin, transport 7 dni bus, sprzęt paralotniowy, sprzęt campingowy (opcjonalnie), szkolenie lub obsługa instruktorska, PROMOCJA – przy rezerwacji do końca marca 200pln zniżki!!!
 2. 13.10-22.10. – 7 dni lotnych Sobota-Niedziela – BRAK MIEJSC!!!
  Koszt: 1690pln: przeloty z Warszawa-Modlin-Saloniki i powrót busem do W-wy, transport 8 dni bus, sprzęt paralotniowy, sprzęt campingowy (opcjonalnie), szkolenie lub obsługa instruktorska.

KOSZTY DODATKOWE:
Kwatery zazwyczaj od 10Euro/noc/osoba lub opcjonalnie campingi (rzadziej preferowane). Ubezpieczenie KL i OC od sportów podwyższonego ryzyka – od 70pln w górę – dla chętnych wykupujemy grupowe.
Wyżywienie – we własnym zakresie. Zazwyczaj wieczorkiem gorący posiłek w knajpce.
DO DYSPOZYCJI – w busie na wszelki wypadek znajduje się 8 indywidualnych kompletów campingowych (namiot samorozstawialny i materac pompowany elektrycznie) + dwie kuchenki gazowe z dwoma garnkami i garnek na wodę więc jesteśmy samowystarczalni nawet w przypadku campingowania. Naturalne położenie Grecji w ciepłym klimacie i jej turystyczny charakter zachęcają do bliskiego kontaktu z przyrodą, ludzie są zazwyczaj mili, weseli i przychylni, a campingi usytuowane nad wodą.

CO ZABRAĆ:

 • dowód osobisty lub paszport; ubezpieczenie; prawo jazdy; licencję lub książkę pilota,
 • obuwie podwyższone do latania, swój sprzęt jeśli masz prywatny,
 • śpiwór (na wszelki wypadek), kąpielówki, czapka z daszkiem i okulary, klapki,
 • jeden cieplejszy komplet ubrania, a reszta to klapki i 8 bielizna,
 • mało-przestrzenne czasoumilacze (książka, harmonijka ustna, karty, …..)

Ze względu na spore rozmiary sprzętu paralotniowego i campingowego, który wozimy w busie, rozmiar bagaży podręcznego w samolocie i zazwyczaj dobrą ciepła pogodę bardzo prosimy o zabranie naprawdę minimalnej ilości rzeczy – zazwyczaj nawet ona okazuje się na końcu podróży zbyt duża. Pamiętaj, że każdego dnia jesteśmy w zasięgu supermarketu i naprawdę wszystko co ewentualnie zapomnisz zabrać lub okaże się przydatne można dokupić.

Ilość miejsc ograniczona do 8. Koszt może ulec zmianie ze względu na ceny biletów lotniczych. Z uwagi na spore zainteresowanie podajemy aktualną ilość wolnych miejsc.

Zachęcamy do szybkich rezerwacji (400pln/osoba) i do sprawdzenia aktualnej ilości miejsc i kosztu telefon 608 508 408 (preferowany) lub info@latanie.waw.pl przed rezerwacją.

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

Termin 28/29-08.05 – wyjazd busem zawyczaj rano rog Górczewskiej i Lazurowej – zazwyczaj 5.30 rano niedziela (do modyfikacji z grupą przed wyjazdem na sobotę wieczór 22.00). Powrót samolotem z Salonik wylot 07.00 i lądowanie w W-wa Modlin 09.00. W cenie bagaż 23x30x43 do 10kg + spiwór w bagażu grupowym.

Termin 19-27.10 WYLOT – godz. 09.30. rano piątek. Powrót bus Sobota.
Spotykamy się w piątek o 07.20 na lotnisku W-wa Modlin – wylot 09.20. Możliwość wspólnego wyjazdu na lotnisko ze Starych Babic nawet z możliwością noclegu dla osób z poza Warszawy. W cenie wyjazdu bagaż podręczny 23x30x43 do 10kg + spiwór w bagażu grupowym. Większe bagaże lub własny sprzęt paralotniowy dopłata.

STELMACH Licencjonowana Szkoła Paralotniowa - szkolenia paralotniowe II EtapLATANIE – góry Grecji dają praktycznie nieskończoną ilość miejsc paralotniowych i prawie nieskończone scenariusze realizacji naszego latania i wypoczynku. Jakich startowisk użyjemy zależy oczywiście od naszych potrzeb i pogody, a ta zazwyczaj w Grecji jest jak wiemy  słoneczna. Zazwyczaj na tygodniowy wyjazd mamy gwarancję minimum 5 dni lotnych, a często zdarza się 7 na 7 i czasem celowo przerywamy latanie by odpocząć i zakosztować innych korzyści wyjazdu.
Grecja odznacza się pewną pogodą i wielością przepięknych miejsc do latania wysokiego, pośredniego lub niskiego do nauki i ćwiczeń technicznych. Szczególną cechą i dodatkowym atutem Grecji są loty z widokiem na morze (czasem z lądowaniem na plaży) i dużą ilością atrakcji dodatkowych – przepiękne plaże i zatoczki, miasteczka, perełki turystyczne jak Meteory, antyczne ruiny/miasta i zaskakująco duża ilość miejsc do kąpieli – jeziora, źródła geotermalne co powoduje że jesteś skazany na udany wyjazd.
Z doświadczenia wiemy, że duża ilość dodatkowych atrakcji i dostępność miłych miejsc do kąpieli automatycznie podnosi walory wyjazdu, podczas którego zarówno miedzy lataniem, w czasie nielotnej pogody lub w okresie zbytniego skwaru w środku dnia jest gdzie odpocząć, schłodzić się i ciekawego zrobić.

Przeważnie skupiamy się na czterech najlepszych rejonach latania.
Arnissa, Okolice Meteorów, zachodnie wybrzeże i okolice wyspy Lefkas i kilka miejsc na północ od lotniska w Tesalonikach. Każde z nich daje możliwość latania na każdym etapie wyszkolenia i potrzeb, startowiska są na wszystkie kierunki wiatrów i wysokości od kilkudziesięciu do 1000 metrów przewyższenia co zapewnia, że jednego dnia można wykonać loty szkoleniowe, pośrednie i wysokie włącznie z możliwością przelotów. Wiele z nich daje wspaniałe i stabilne warunki żaglowe, a w środku dnia termikę. Często oprócz wspaniałych górskich widoków latamy tuż przy morzu lub dużych górskich jeziorach – widoki są absolutnie bajkowe.
Jeśli dodatkowo uwzględnimy że niedaleko Tesalonik (1 godzina jazdy) są góry Bułgarii, a w okolicach Arnissy (1,5 godz. Jazdy) przejście do Macedonii to ilość miejsc i możliwości latania wystarczyłaby na kilka wyjazdów. Jeśli tylko pogoda lub wasze potrzeby wskażą na jedno, dwu lub nawet 3-dniowy wypad do Macedonii lub Bułgarii to go zrealizujemy.

Przeważnie najwięcej noclegów i dni lotnych 2 do 4 spędzamy w Dramie lub Arnissie gdzie mamy kilka startowisk na różne kierunki i wysokości w zasięgu 45 minut dojazdu, morze, jezioro, przepiękne źródła geotermalne (godzina jazdy). To wszystko czyni to miejsce rewelacyjnym do latania, aktywnego i komfortowego wypoczynku.

W trakcie wyjazdu realizujemy też stosowne wykłady teoretyczne dla osób robiących szkolenie II Etapu do uprawnień pilota paralotni.

POWRÓT – samolotem z Tesalonik lub Aten w zal. od terminu lądowaniem w W-wa Modlin o 12.00.

W cenie wyjazdu bagaż podręczny 23x43x54 do 10kg. Większe bagaże dopłata. Możliwość powrotu większego bagażu busem do Polski w późniejszym czasie – do indywidualnego ustalenia.

W przypadku jakichkolwiek pytań służę wyjaśnieniami mailem lub telefonicznie.

Powrót na górę strony.


Rumunia-Słowacja 2017

STELMACH Licencjonowana Szkoła Paralotniowa - szkolenia paralotniowe II EtapWyjazdy do Rumunii prowadzone przez nas od kilku sezonów łączą w sobie kilka cech jakie cenimy najbardziej w naszej działalności i tworzeniu wyjazdów dla Ciebie. Wyjazd ten jest próbą połączenia tego co wydaje się niemożliwe:

 • zapewnienia dobrej lotnej pogody umożliwiającej realizację latania prawie na 100%,
 • zapewnienia dogodnych i bezpiecznych miejsc do latania na każdym poziomie, a w tym przypadku w szczególności wysokim,
 • latania w miejscach gdzie nie ma innych szkół, wielu pilotów i tłoku w powietrzu,
 • atrakcji dodatkowych, które umilają czas między lotami i w chwilach pogodowo nielotnych,
 • minimalizację kosztów.

TERMINY:

 • 19-25.06.2017- 7 dni lotnych – brak miejsc!!! wykupione
 • 29.07-06.08.2017. – 8 dni lotnych – brak miejsc!!! wykupione
 • 09-17.09.2017 – 8 dni lotnych – są wolne miejsca

Koszt 1390pln: zawiera indywidualny sprzęt paralotniowy, szkolenie i/lub pomoc instruktorską, pełny transport włącznie ze startowiskami i atrakcjami dodatkowymi, indywidualny sprzęt campingowy (samorozstawialne namioty i materace dmuchane pompką elektryczną- dla chętnych)

Przy rezerwacji miń 3 miesiące przed wyjazdem 10pln zniżki

Koszt 1090pln: j.w. ale sprzęt prywatny

ZNIŻKI przy szybkich rezerwacjach – wpłata  400pln na minimum 3 miesiące przed wyjazdem  zniżka 100pln,

Opis wyjazdu w skrócie:

 • transport bus,
 • zakwaterowanie namioty camping i lub kwatery/bungalowy,
 • loty wysokie rekreacyjne oraz doszkolenie II Etapu,
 • możliwość odbycia egzaminu do licencji pilota w trakcie wyjazdu do wyrobienia uprawnień ,
 • pełny sprzęt paralotniowy na każdego uczestnika: paralotnia, uprząż, kask, spadochron, radio,
 • 8 dni lotnych,
 • mała ilość osób w grupie – zazwyczaj 6 do 8 osób na szkoleniu,
 • plan wyjazdu i wybór miejsc do latania dostosowany do aktualnych warunków pogodowych dający największą ilość dni lotnych w trakcie terminu szkolenia,
 • środek lata zazwyczaj w Rumunii jest pewna dobra lotna pogoda.

SZCZEGÓŁOWY PLAN WYJAZDU 
Wyjazd: przy standardowej/dobrej pogodzie wyjeżdżamy w sobotę rano – 05.30. MC Donald róg Górczewskiej z Lazurową z Warszawy. Dzięki temu unikamy wariackich piątkowych korków wyjeżdzających na weekend. Osoby nie z W-wy możemy odbierać pod drodze na południe z Piotrkowa, Częstochowy, Katowic , Bielska Białej lub wprost z umówionych miejsc.
Około południa jesteśmy na Słowacji gdzie mamy 6 do 8 godzin na latanie w sobotę. Zazwyczaj po lataniu przeskakujemy w stronę Rumunii robiąc nocleg gdzieś po drodze.
STELMACH Licencjonowana Szkoła Paralotniowa - szkolenia paralotniowe II EtapLoty średnie i wysokie: zazwyczaj pierwszy i ostatni dzień wyjazdu to loty wysokie w Donovalach na Słowacji korzystając z tego, że jest to świetne miejsce na loty wysokie i dobry punkt w środku trasy na odpoczynek od siedzenia w busie.
Pięć środkowych dni to loty w Rumunii. W zależności od pogody potrzeb i warunków latamy przeważnie w trzech rejonach: Cluj-Napoca; Deva;Brasov dających dużo miejsc do latania na wszystkie kierunki wiatru, wysokości i potrzeby pogodowe.
Powrót: standardowo wyruszamy w drogę powrotną po lotach w Rumunii 6 dnia by ostatniego w piątek polatać na Słowacji a po 6 godzinach jazdy jesteśmy w piątek wieczór w Warszawie.

Plan niestandardowy układa pogoda – nie zawsze jest idealna ale dzięki mobilności możemy wykrzesać z niej maksimum dni lotnych.
Wyjazd – w razie złych prognoz pogody na Słowacji możemy wyjechać w piątek wieczór by być w Rumunii już od rana w sobotę szczególnie jeśli pogoda będzie tam umożliwiała pierwsze loty. Możemy też przesunąć wyjazd i powrót o jeden, a nawet dwa dni zachowując 7-dniową formułę i mieszcząc się z powrotem do Warszawy najpóźniej w niedzielę wieczór 07.07.2016 więc warto mieć weekend 6 i 7 awaryjnie wolny na wypadek wspólnej decyzji przesunięcia terminu.
Plany awaryjne – przy nieciekawej pogodzie w całym rejonie Karpat możemy zmienić kierunek wyjazdu na zachód w stronę Chorwacji/Słowenii/Włoch lub też pojechać nawet jeszcze bardziej na południe do Serbii lub Bułgarii. W takim przypadku możemy wydłużyć też wyjazd o 8 dzień potrzebny na dłuższą logistykę – koszt wyjazdu zwiększa się o 200pln (dzień + kilometry).

Noclegi:
Z uwagi na charakter wyjazdu i możliwość elastycznego dopasowywania się do warunków pogodowych co daje możliwość najefektywniejszego wykorzystania dni na latanie nie możemy się wiązać z rezerwacją stałą miejsca pobytu. Najlepiej w tym przypadku sprawdzają się namioty i campingi lub kwatery rezerwowane na bieżąco w systemie booking.com lub podobnych.
Wybór noclegu zależy więc od Ciebie choć staramy się raczej by wszyscy mieszkali w jednym miejscu na kwaterach bądź w miejscu gdzie kwatery lub camping jest blisko siebie w przypadku gdy grupa dzieli się na namiotowców i hotelarzy.
Koszty kwater zazwyczaj nie przekraczają 10 euro/doba/noc, a campingi w zależności od klasy od 4 do 8 Euro. W Rumunii i Słowacji legalnie można campingować w miejscach bezpłatnych, a część z nich jest nawet do tego przeznaczona.

Transport:
Szkoła dysponuje przystosowanym do dalekich podróży i potrzeb paralotniowych busem – 9-osobowy Bus Ducato 2,3jtd z podwójną strefową klimatyzacją. Fotele lotnicze rozkładane, klimatyzacja oraz cichy silnik powinny sprawić, że podróż minie szybko i komfortowo.

Campingi: na pokładzie Busa mamy 8 indywidualnych zestawów: namiot samorozstawialny i dmuchany elektrycznie materac. Należy mieć jedynie własny śpiwór. Na użytek wszystkich uczestników są też dwa palniki z gazem, kilka garnków, plastikowe kubki i talerze więc nie trzeba brać prawie żadnego sprzętu campingowego.

Jedzonko:
Dzień paralotniowy wygląda zazwyczaj tak :
Rano robimy sobie indywidualnie śniadanko w miejscu zamieszkania/campingowania. W trakcie dnia jakieś przekąski: owoce i tzw bułka z …. + dużo wody lub innych napojów. Popołudniowo – wieczornie w zależności kiedy kończymy latanie jedziemy na pizze, spagetti lub inne smaczne i niedrogie specjały lub robimy ognisko z delikatną ilością piwa lub dobrego winka w miejscu noclegu. Na jedzenie wydamy więc podobną ilość pieniążków jak w domu. Można też odgrzewać sobie obiado-kolacje na kwaterze na Słowacji lub na campingu jeśli ktoś preferuje taką formułę.

Podsumowując:
Rumunia to kraj niezmierzonych gór, miłych ludzi, wspaniałych widoków i ciekawych miejsc. To przeważnie łatwe i bezpieczne technicznie miejsca do latania i mila ilość pilotów. Rumunia zazwyczaj pozytywnie zaskakuje każdego kto wybierze się tam na latanie.

Koszty dodatkowe:

 • ubezpieczenie 8pln/dzień
 • wyżywienie (podobnie jak w Polsce)
 • zakwaterowanie: campingowanie lub kwatery średnio 10Euro/dzień osoba

Osoby towarzyszące mile widziane: 990pln: transport; sprzęt campingowy; lot w tandemie; składany rower.

Rezerwacja: przy rezerwacji i wpłacie na konto prosimy zawsze telefonicznie i/lub mailowo skontaktować się z nami czy są jeszcze wolne miejsca, ponieważ nie zawsze aktualizacja informacji na stronie jest możliwa na bieżąco. Jeśli potwierdzimy wolne miejsce to prosimy bardzo o przelew rezerwacyjny najlepiej także z mailowym potwierdzeniem.

Powrót na górę strony.


IZRAEL 2017

TERMINY  – 7 dni lotnych sobota-sobota:

 • 04.03.-11-03.2017 – brak miejsc!!!
 • 25.11.-03.12.2017

Koszt: 2190pln: przeloty z W-wy Okęcie – Alicante – Warszawa, transport 7 dni bus, sprzęt paralotniowy, szkolenie lub obsługa instruktorska.

Osoby towarzyszące 200pln zniżki.
Możliwe promocje – FIRST i LAST MINUTE – dzwoń 608 508 408. Zazwyczaj 200pln zniżki za rezerwację miń 5 miesięcy przed terminem

TERMINY SPECJALNE:

 • 28.12.-06.01.2016 SYLWESTER i 3KRÓLI – 2.690pln.

CEL:
Wyjazd rekreacyjny. Jak najwięcej latania w bezpiecznych warunkach terenowych pogodowych i nie tylko.

DLACZEGO IZRAEL?
Izrael odwiedzamy stale od 2011 roku. Współczesny Izrael jest przeciwieństwem tego o czym pisze o nim prasa. To jedno z najbezpieczniejszych dla turystów miejsc na świecie, a w obecnych czasach o wiele bezpieczniejsze niż wiele europejskich miast i regionów gdzie roi się od przyjezdnych arabów. Izraelczycy przez 70 lat wypracowali szereg sposobów na bezpieczeństwo zewnętrzne i wewnętrzne Państwa. Można w nim absolutnie bezpiecznie i swobodnie podróżować w odróżnieniu od Egiptu gdzie turyści mogą przemieszczać się tylko w wojskowych konwojach lub tylko w obrębie zamkniętych resortów hotelowych. Dodatkowo w Izraelu można rozbijać namioty gdziekolwiek chcesz bo jest to przywilej każdego wynikający z kultury i historii tego kraju.

Izrael kojarzy się z pustynią i kamieniami ale mało kto wie ze jego północna część jest zielonym ogrodem z polami, lasami i pastwiskami co wraz z raczej pagórkowatym i górzystym terenem zachęca do uprawiania paralotniarstwa – jedna z najlepszych firm paralotniowych świata to Izraelskie APCO. Położenie geograficzne Izraela i specyfika terenu zapewnia niezwykle stabilną suchą i słoneczna pogodę ze stałymi i słabymi wiatami co czyni każdy wyjazd paralotniowy niezwykle udany.

Izrael to ziemia i historia, która mocno zasadza się w początkach opisanej przez człowieka Historii Świata. Można by rzec że jest jej kolebką i jednym z najbardziej wpływowych na wydarzenia i historię świata miejsc na ziemi. Ilość niezwykle ciekawych, ważnych i znanych nam miejsc jest chyba najwyższa na ziemi w szczególności zważywszy na ich gęste położenie na małej przestrzeni tego maleńkiego kraju, dlatego też wyjazd zazwyczaj dzielimy na 5 dni latania i 2 dni zwiedzania dla wyjazdów tygodniowych i 5 dni latania + 4-5 dni zwiedzania dla dłuższych.

KOSZTY DODATKOWE:

 • Kwatery zazwyczaj od 20Euro/noc/osoba rezerwowane na bieżąco w zależności od pogody i realizacji wyjazdu oczywiście po uwzględnieniu możliwości i potrzeb uczestników,
 • Ubezpieczenie KL i OC od sportów podwyższonego ryzyka 10pln/dzień wyjazdu,
 • Możliwość bezpłatnego campingowania w opcji użycia szprzętu camp naszej szkoły.

Co zabrać by zmieścić się w małym bagażu podróżnym:

 • paszport; ubezpieczenie; prawo jazdy; licencję lub książkę pilota,
 • obuwie podwyższone do latania, swój sprzęt jeśli masz prywatny,
 • MAŁY śpiwór 15x20cm kompresyjny (na wszelki wypadek), kąpielówki, czapka z daszkiem i okulary, klapki, mini kosmetyczka w miękkiej saszetce,
 • jeden cieplejszy komplet ubrania na chłodniejsze wieczory i wyższe wysokości lotu który zalecamy ubrać na siebie wylatując z Polski, a reszta to klapki i 7 bielizna,
 • mało-przestrzenne czaso-umilacze (książka, harmonijka ustna, karty, ) aparat kieszonkowy.

Ze względu na spore rozmiary sprzętu paralotniowego i niezbyt duży bagażnik w wynajmowanym busie, rozmiar bagaży podręcznego w samolocie, zazwyczaj dobrą ciepła i słoneczną pogodę bardzo prosimy o zabranie naprawdę minimalnej ilości rzeczy – zazwyczaj nawet ona okazuje się na końcu podróży zbyt duża. Pamiętaj że każdego dnia jesteśmy w zasięgu supermarketu i naprawdę wszystko co ewentualnie zapomnisz zabrać lub okaże się przydatne można dokupić.

Ilość miejsc ograniczona do 8. Koszt może ulec zmianie ze względu na ceny biletów lotniczych. Z uwagi na spore zainteresowanie podajemy aktualną ilość wolnych miejsc. Zachęcamy do szybkich rezerwacji (400pln/osoba) i do sprawdzenia aktualnej ilości miejsc i kosztu tel. 608 508 408 (preferowany) lub info@latanie.waw.pl przed rezerwacją.

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

WYLOT – godz. 15.40. sobota. Spotykamy się w sobotę o 14.00 na lotnisku W-wa Okęcie. W cenie wyjazdu bagaż podręczny 23x34x43 (sugerujemy miękką torbę lub plecak) do 10kg oraz przewóz sprzętu paralotniowego szkoły. Lądujemy w TelAviwie o 20.00 i z lotniska bierzemy auto/busa. Zazwyczaj jedziemy od razu w rejon jeziora Galilejskiego.

LATANIE
Pięć dni latania w rejonie Galilei. Są dwa miejsca które odwiedzamy najczęściej i które cechują się najbezpieczniejszym terenem i wystawą na najczęstsze wiatry – zachodni Mevohama lub wschodni Sarona. Dodatkowo dwa miejsca ciut trudniejsze Tabor wiatr zachodni i Gilboa na północno-wschodni.
Rzadziej występują wiatry południowe –tu najlepszy jest Karmel.
Wszystkie miejsca są bardzo malowniczo położone i dają możliwość lotów żaglowych i częściowo termicznych. Zazwyczaj położone blisko Jeziora Galilejskiego gdzie można się schłodzić miedzy lotami lub zakończyć dzień latania kąpielom o zachodzie słońca.
Czasami gdy wiatr nie pozwala jedziemy na zwiedzanie – okolica jeziora Galilejskiego kipi od ciekawych miejsc zarówno pod względem historycznym (przeważnie kojarzonym z działalnością najbardziej znanego nam Izraelity – Jezusa) jak i krajobrazowym – wiele parków krajobrazowych i narodowych.
UWAGA – Izrael to jedyne miejsce na ziemi gdzie startowisko znajduje się nad poziomem morza, a lądowisko znajduje się na wysokości 200 metrów poniżej poziomu morza.
Z uwagi na stabilną pogodę i bezpieczne lądowiska Izrael nadaje się na realizację II Etapu szkolenia i często realizujemy tam egzaminy do uprawnień.

ZWIEDZANIE:
W trakcie 5 dni latania udaje nam się sporo zwiedzić w Galilei. Najważniejsze i najbardziej spektakularne są jednak dwa dni poświęcone tylko na zwiedzanie. Jeden poświęcamy na rejon Morza Martwego i jego niezwykłe miejsca jak kaniony, góry soli, zniszczone miasta Sodomy i Gomory i Twierdzę Masada. Oczywiście kropką nad i jest pływanie brzuchem do góry w najbardziej zasolonym, najbardziej martwym i najniżej położonym zbiorniku świata. Drugi dzień to Jerozolima – święte miejsce dla 3 monoteistycznych religii świata w której można dziś zwiedzać nie tylko miejsca czysto religijne ale też wiele wykopalisk pokazujących ponad 3 tysięczną historię miasta które zalicza się do najstarszych i stale zamieszkanych miast świata.

POWRÓT – samolotem z TelAviwu godz. 20.45 z lądowaniem w W-wa Okęcie tuż przed północą. W cenie wyjazdu bagaż podręczny 23x34x43 do 10kg. Większe bagaże dopłata. Możliwość powrotu większego bagażu busem do Polski w późniejszym czasie – do indywidualnego ustalenia.

KWATERY – zazwyczaj w Izraelu korzystamy z niezwykle miłego w tych warunkach pogodowych przywileju campingowania co też nie zwiększa nam kosztów wyjazdu. Zazwyczaj miejsca noclegowe są nad jeziorem galilejskim lub Morzem Martwym co dodatkowo zachęca wszystkich na tego typu noclegowanie. Dla osób preferujących standardowe sposoby na noclegi mamy różnego rodzaju kwatery dostępnych przez system Booking.com lub podobne. Mogą to być apartamenty, hostele, hoteliki lub bungalowy. Należy być gotowym na ceny od 20 Euro/osoba.

WYŻYWIENIE – we własnym zakresie. Śniadanie rano sami na campingu lub kwaterach. W trakcie dnia „coś na ząb” czyli owoce i pita z Humusem lub pastami warzywnymi. Gorące posiłki raczej wieczorem w knajpce lub na campingu pod niebem usianym gwiazdami.

Powrót na górę strony.