Szkolenia weekendowe I Etap

SZKOLENIE WEEKENDOWE I Etap „L”2018

W Sezonie 2018 Szkolenia Weekendowe SĄ ZAWIESZONE!!!

Przedłużająca się zimowa i zmienna pogoda uniemożliwiała w 2017 roku sensowne przeprowadzanie zajęć przygotowawczych do latania pod Warszawą jak i utrudniała wręcz uiemożliwiała wyjazdy na weekend.

Bazując na naszym 20-letnim doświadczeniu szkoła skupiła się na najefektywniejszych i pewnych wyjazdach/szkoleniach 8dniowych prowadzonych na południu Europy zapewniających Wam latanie a nam możliwość przeprowadzenia Cię przez pełny cykl szkolenia – satysfakcja gwarantowana – spójrz oferta szkoleń 8dniowych.

Sprawdź dostępność – ilość wolnych miejsc ograniczona. Sugerujemy rezerwację z przynajmniej 3 miesięcznym wyprzedzeniem. Nasze szkolenia i wyjazdy cieszą sie dużym zainteresowaniem a połowa miejsc jest zawsze wcześniej rezerwowana przez naszych stale zadowolonych klientów.

Jeśli więc nie możesz poświęcić tygodniowego urlopu na latanie w tym roku nie możemy Ci pomóc – może w następnym sezonie.

Poniżej informacje odtyczące szkoleń weekendowych – mamy nadzieje że powrócimy do nich w przyszłym roku.

Szkolenia Weekendowe

Najprostszy, najszybszy i najefektywniejszy sposób na rozpoczęcie przygody z lataniem – głównie dla Warszawiaków i mieszkańców okolic. Umożliwia Ci rozpoczęcie zajęć w każdej chwili i dostosowanie czasu spotkań do Twych możliwości czasowych – najczęściej są to wieczory po pracy i weekendy. Jedynym warunkiem zajęć to Dobra Pogoda!!!

Oferujemy:

 • pierwsze dwie godziny zajęć bezpłatne – po nich decydujesz się czy kontynuować szkolenie,
 • zajęcia prowadzone na bieżąco tuż pod Warszawą głównie po pracy i weekendy,
 • zajęcia prowadzone tylko w dobrą pogodę – nie tracisz czasu – 100% gwarancji latania,
 • szkolenie i opłaty prowadzone etapami – bezpieczeństwo finansów

Szkolenia weekendowe dostępne od marca do października

STELMACH Licencjonowana Szkoła Paralotniowa - szkolenia paralotniowe I Etap - blisko WarszawyW skład szkolenia wchodzi część zapoznawczo – przygotowawcza prowadzona pod Warszawą w Starych Babicach (15km od centrum Warszawy) i część szkoleniowa z lotami w weekend na Słowacji. Spotkania pod Warszawą odbywają się na bieżąco i prowadzone są zazwyczaj po pracy od godz 18.00. Dla osób o niestandardowym charakterze pracy możliwość prowadzenia zajęć także rano i w południe. Zazwyczaj zajęcia odbywają się w kameralnych grupkach 2 do 4 osób, a czasem także indywidualnie.

Wyjazd na Słowację w weekend odbywa się przy minimum 4 osobach chętnych i dobrej pogodzie. W części wstępnej prowadzonej pod Warszawą uczestnicy zapoznają się ze sprzętem jego budową i wstępną oceną warunków meteorologicznych. Zajęcia są mocno praktyczne więc ćwiczymy:

 • przygotowanie sprzętu do lotu,
 • podpinanie,
 • stawiane skrzydła,
 • reakcje na schodzenie,
 • zakręty, hamowanie,
 • przenoszenie,
 • pakowanie.

Obowiązuje ubiór rekreacyjny – wygodny do biegania. Buty podwyższane i ubezpieczenie w tej części niewymagane. Zajęcia prowadzone są w naszej siedzibie gdzie szkoła dysponuje salą wykładową i polem treningowym w jednym miejscu (bez dojazdów) co czyni zajęcia szybkimi, efektywnymi i wygodnymi. Wszystko oddalone o 25 minut jazdy autem od centrum Warszawy i 10 minut od trasy S8 na wysokości Górczewskiej. Zajęcia odbywają się zazwyczaj w opcji „po pracy + weekend” w godzinach 17.00. –  21.00 w trakcie dwóch spotkań. Z uwagi na elastyczne podejście do Państwa potrzeb i możliwości czasowych jest możliwość rozpoczęcia zajęć później lub skończenia szybciej z uwagi na to, że zarówno zajęcia praktyczne i teoretyczne prowadzimy w jednym miejscu – należy nas tylko o tym wcześniej powiadomić. W marcu/kwietniu i wrześniu ćwiczenia wstępne odbywają się też w weekendy.

Część wstępna przygotowuje nas do rozpoczęcia lotów na Słowacji, które zaczynamy od razu po przyjeździe do Liptowskiego Mikulasza dzięki czemu maksymalnie wykorzystujemy dwa dni tylko na latanie.

Część druga rozpoczyna się zazwyczaj w piątek około godziny 19.00. przy MC Donald na Górczewskiej skąd wyruszamy na Słowację. Na miejscu jesteśmy około godziny 01.30. w nocy. Rano rozpoczynamy pierwsze loty. Przy dobrych warunkach pogodowych uczestnicy mogą w ciągu dwóch dni wykonać przynajmniej 10 lotów – ich ilość zależy od ich zaangażowania w zajęcia i sięgnąć nawet 30-tu lotów. Loty kontynuujemy przez całą sobotę i niedzielę do godziny 16.00. po czym wracamy bezpośrednio do Warszawy około godziny 22.30.

STELMACH Licencjonowana Szkoła Paralotniowa - szkolenia paralotniowe I Etap - wyjazdy na Słowację

Plan standardowo wygląda następująco:

 1. Piątek – wyjazd o 19.00 z MC Donald róg Górczewskiej/Lazurowej.
 2. Sobota – przyjazd ok 01.30 w nocy i nocleg:
  • około 09.00 rano wyjazd na latanie,
  • pierwsza tura lotów do 12.00,
  • przerwa – odpoczynek nad jeziorem – kąpiel, przekąska, wykład aerodynamika,
  • druga tura lotów od ok 15.00 do 18.30,
  • wyjazd na źródła geotermalne (naturalne bez opłat lub Gino 10 Euro),
 3. Niedziela:
  • 08.00 wykład z meteorologii, wykwaterowanie, latanie – zazwyczaj bez przerwy ile sił starczy,
  • między 14.00 a 15.00 zaczynamy wracać (możliwa szybka kąpiel w jeziorze.)
  • przyjazd do Warszawy około 22.00.

Czasami z uwagi na specyficzne warunki meteo godziny i długość zajęć może się różnić od wariantu standard.

NAJWAŻNIEJSZE jest to że jedziemy tylko w weekend z dobrą pogodą co zapewnia nam 100% skuteczności wyjazdu, szkolenia i wykonania odpowiedniej ilości i jakości lotów.

Koszt standardowy 580pln – 2 zajęcia pod Warszawą, sprzęt paralotniowy indywidualny, loty i teoria weekend.

Koszty Dodatkowe:

 • koszty transportu uczestnicy dzielą między siebie,
 • noclegi na Słowacji to około 40 pln/noc maj/czerwiec/wrzesień i od 40pln/noc w sezonie lipiec/sierpień – możliwość legalnego campingowania za darmo – użyczamy indywidualny sprzęt campingowy na życzenie.

Oferty specjalne:

 • Oferta GRUPA: para 50pln zniżki; 3/4/5 osób 75 pln zniżki; 6/7 osób 90pln zniżki,
 • Oferta „GRUPA 8 osób” : koszt 499pln: pełne szkolenie; sprzęt indywidualny; transport; ubezpieczenie,
 • Oferta „WIETRZNY STUDENT”: koszt 490pln: zajęcia w Babicach; loty w parze na jednym komplecie sprzętu; transport; ubezpieczenie; sprzęt campingowy do noclegu,
 • Oferta „Osoba Towarzysząca na weekend”: koszt 280pln,
 • Oferta „Nie-WARSZAWIACY”: 480pln: bez zajęć w Starych Babicach; ćwiczenia przygotowujące do latania rozpoczynamy w sobotę przed pierwszymi lotami; ubezpieczenie; wykłady teoretyczne,
 • Oferta „Osoba Towarzysząca LAST MINUTE”: koszt 180pln realizujemy gdy zostaje nam niewykorzystane miejsce w busie i zawiera: transport; lot w tandemie; rower; naturalne źródła geotermalne; sprzęt campingowy na życzenie.

ROZPOCZNIJ JUŻ DZIŚ !!!
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt mailowy info@latanie.waw.pl lub telefoniczny 608 508 408 w sprawie rozpoczęcia zajęć.

Co dalej po szkoleniu podstawowym L/I Etap?
Szkolenie umożliwia przystąpienie do szkolenia zaawansowanego II Etap – „A”, na którym wykonujemy loty wysokie, uczymy dodatkowych i niezbędnych manewrów potrzebnych do samodzielnego latania i na miejscu przeprowadzamy egzamin praktyczny i teoretyczny. Uprawnienia licencji A są wydawane przez Aeroklub Słowacki i są honorowane na równi z innymi uprawnieniami wydawanymi w krajach Unii Europejskiej. Można też zamówić międzynarodową kartę wyszkolenia IPPI która razem z licencją wysyłana jest pocztą.
Szkolenie A to zazwyczaj 8-dniowy wyjazd na południe Europy gdzie korzystamy z pewności dobrej pogody jak i z przetestowanych przez nas miejsc najlepiej nadających się do prowadzenia zajęć. Tydzień latania to wspaniała forma spędzenie urlopu, a wydłużony czas daje możliwość lepszego ugruntowania swych umiejętności. Zazwyczaj też jest trochę czasu na zwiedzanie i relaks w Morzu Śródziemnym – czyli przyjemne z pożytecznym. Osoby po szkoleniu Weekendowym mogą też uczestniczyć w wyjazdach do Izraela.