Wyjazdy paralotniowe

STELMACH Licencjonowana Szkoła Paralotniowa - wyjazdy paralotnioweDuża część osób co jest zresztą rzeczą naturalną niekoniecznie chce lub może uniezależnić się w lataniu. Potrzeba kupna swojego dość drogiego sprzętu oraz niepewność co do swojej możliwości oceny sytuacji i decyzji „czy i gdzie latać” skłaniają wiele osób do kontynuowania wyjazdów pod skrzydłami szkoły latania.

Decyzje takie są wg nas jak najbardziej zasadne i dają wiele korzyści:

  • nie musisz kupować własnego sprzętu by polatać tydzień bądź dwa w roku,
  • zawsze na wyjeździe nie latasz sam i poznajesz nowych ludzi,
  • możesz zawsze po przerwie w lataniu liczyć na pomoc i dodatkową asystę doszkolenia,
  • bazując na naszym doświadczeniu zawozimy Cię w zależności od terminu w miejsca o największym prawdopodobieństwie dobrej lotnej pogody,
  • wybieramy miejsca charakteryzujące się nie wymagającą i bezpieczną strukturą terenu co dodatkowo zapewnia Ci łatwe i bezstresowe latanie,
  • zazwyczaj możesz latać na najbardziej bezpiecznym sprzęcie (szkoleniowym) ale też masz możliwość lotów na skrzydłach rekreacyjnych.

Nasze wyjazdy charakteryzują się nastawieniem na dobrą lotną pogodę i ciekawe alternatywne możliwości aktywnego spędzania czasu tak by każdy wyjazd był niezapomnianą przygodą i by każdy wyjazd był skazany na sukces.

Wyjazdy możemy podzielić na:

  • LOTNICZE gł. Izrael, Hiszpania, Grecja gdzie latamy od października do maja i gdzie zawsze w wybrane przez nas terminy pogoda jest słoneczne, a temperatury zazwyczaj nie spadają poniżej 20 stopni w cieniu,
  • BUSEM  lub transportem mieszanym Bus/samolot – wyjazdy po Europie od maja do października.

Jak wiemy w Europie pogoda nigdy nie jest stabilna i pewna i może się zmienić dlatego też każdy termin wyjazdu ma swoją destynację i cel ale zawsze informujemy że tylko elastyczność może zapewnić nam dobrą pogodę. Większość wyjazdów idzie wyznaczonym planem ale nie jeden raz nasz wyjazd do Chorwacji kończył się w Macedonii czy Rumunii i na odwrót (oczywiście zawsze po konsultacji z grupą) ale dzięki temu zawsze nasze wyjazdy cechowały się większością dni lotnych i dobrą pogodą w resztę dni.

Niezależnie od wyjazdy nigdy nie rezerwujemy noclegów w jednym miejscu z góry by nie przywiązywać się do miejsca gdzie mogą wystąpić gorsze warunki pogodowe. W podróżach lotniczych korzystamy zazwyczaj z noclegów na kwaterach rezerwowanych na bieżąco zazwyczaj przez system booking.com. Na wyjazdach letnich po krajach europejskich zawsze w busie mamy 8 indywidualnych zestawów campingowych (samo-rozstawialny namiot i elektrycznie dmuchany materac) do campingowania. Zazwyczaj jesteśmy w miejscach gdzie można też mieszkać na kwaterach, choć każdego uczestnika wyjazdu nastawionego na noclegi na kwaterach zachęcamy do zabrania śpiwora na w razie czego i dołączenia do campingowców w przypadku problemów z rezerwacją w szczycie sezonu.